2012/02/07

Laenude Refinantseerimine - Praktilisi Juhiseid

Kui olemasolev laenuleping kõrgete intresside tõttu teid enam ei rahulda või on tulnud muudatusi teie krediidivõimekuses ning laenu pikendamine olemasoleva firmaga läheks liiga kalliks maksma, siis on hea lahendus laenu refinantseerimine.

Mida laenu refinantseerimine endast kujutab?

Lühidalt öeldes on laenude refinantseerimine käesoleva laenulepingu lõpetamine ning uue lepingu sõlmimine teise firmaga parematel tingimustel ning soodsama intressiga. Seega kui nt juhtub et laenu tähtaeg läheneb aga pole veel suudetud koguda vajalikku rahasummat tagasimaksmiseks siis tasub kõigepealt läbi rääkida teie oma laenufirmaga, mis tingimused on laenu pikendamiseks ja kui kalliks see maksma läheb. Seejärel tuleks teha veidi uurimistööd laenu refinantseerimist pakkuvate firmadega ja võrrelda tingimusi - kui leiate soodsama valiku siis tuleb seda loomulikult kasutada.

Laenu refinantseerimisel on mitmeid valikuid: Vastavalt laenuvõtja soovile ja eelnevale laenusummale on võimalik kas laenu tähtaega pikendada, intresse ja igakuist makset vähendada ning ka täiendavat laenu taotleda kui on piisav tagatis.

Samuti on võimalik saada abi ka juba halvemas olukorras kui ähvardavad leppetrahvid ja asi on antud kohtutäituri kätte - ka sel juhul vaadatakse teie asi läbi ja piisava tagatise olemasolu korral leitakse lahendus mis säästab nii raha kui närve.

Refinantseerida on võimalik kõiki laenutüüpe nagu SMS laenud, kiirlaenud, suuremad tagatisega laenud, samuti on võimalik korraga refinantseerida mitu erinevat laenu.

Kokkuvõtvalt võiks öelda seda: Laenude refinantseerimine on teretulnud nähtus ning (tundub et sellest räägitakse liiga vähe ja paljud kelle kodu on laenufirma kätte minemas ei teagi sellest võimalusest, eks siin on kivi ka laenuandjate kapsaaeda, kes soovivad teha suurt kasumit kinnisvara endale saades) sellest võidavad tegelikult kõik, võlgnik saab hingetõmbeaega olukorra parandamiseks, laenufirma saab oma raha kätte ning refinantseerija võidab pikas perspektiivis ikkagi.

Lõpuks ka mõned firmad mis seda teenust pakuvad: Creditpro.ee, Kiirpandilaen.ee, Varalaen.ee, Kiirlaen24.ee, Minulaen.ee. Kõik need on soliidsed firmad ja tasub võtta veidi aega et nende tingimusi võrrelda.

No comments:

Post a Comment